Бензинова щеподробилка - пристрій для подрібнення сучків, гілок, пнів та інших деревних відходів. Вона працює від двигуна внутрішнього згоряння і не потребує підключення до електрики. На сайті Arpal можна замовити бензиновий щепоріз із доставкою.
Головні переваги бензинових подрібнювачів тріски Arpal
Головна перевага щепорізів з бензиновим двигуном - повна автономність. Пристрої працюють від вбудованого мотора, не потребують підведення електроенергії або ВВП трактора. Це дає змогу використовувати їх у віддалених місцях - ліс, сад, парк. Інші причини вибрати паливні агрегати:
- Висока мобільність. Компактні бензинові моделі легко перевозити до місця робіт на автомобілі або вручну. Установка і запуск займають мінімум часу.
- Потужність і продуктивність. Під час роботи агрегати забезпечують від 7 к.с., також існують виробничі моделі, що досягають значення в 35 к.с. Це дає змогу ефективно обробляти товсті сучки та гілки.
- Універсальність. Один агрегат дає змогу вирішувати безліч завдань: від заготівлі розпалювання до подрібнення органічних відходів для компосту.
Ще одна важлива перевага - простота обслуговування. Воно зводиться до заміни мастила, повітряного фільтра та заточування/заміни ножів, що не потребує навичок і підготовки.
Області застосування
Бензинові подрібнювачі широко використовуються для:
- Отримання паливної тріски з сучків, гілок, тирси. Ідеальний варіант для заготівлі розпалювання або палива для котлів на деревині, щоб автономно працювати в лісі або на ділянці.
- Подрібнення рослинних залишків у саду та городі з подальшим компостуванням. Дає змогу швидко переробляти великі обсяги різноманітних відходів просто на місці.
- Утилізації пнів і деревного сміття після розчищення ділянки. Можливість роботи в будь-якій точці - на схилах, у важкодоступних місцях - робить такі подрібнювачі незамінним садовим обладнанням.
- Переробки відходів тваринництва: наприклад, рогів і копит. Отриманий продукт використовується для екологічно чистих добрив.
- Подрібнення інших органічних відходів - лушпиння, шкаралупи горіхів, качана капусти, бадилля. Усе це чудова сировина для компосту.
Також тріску, отриману за допомогою тріскорізів з бензиновим двигуном, використовують при ландшафтних роботах, для мульчування ґрунту і доріжок.
Принцип роботи і пристрій бензинового подрібнювача тріски Arpal
В основі принципу роботи лежить обертання ріжучого диска з ножами і молотків, які подрібнюють поданий матеріал на дрібні частинки - тріску. Механізм різання складається з обертового диска, на якому встановлені ножі з інструментальної сталі, що пройшли термообробку для підвищення зносостійкості. Вони можуть бути швидко замінені через ревізійне вікно в корпусі. Їхній ресурс без повторного заточування становить близько 250 кубометрів переробленої деревини. Також до ріжучого механізму входять молотки, призначені для дроблення поданої тріски до потрібного розміру після зрізання її ножами.
Обертання передається на ріжучий диск від бензинового двигуна за допомогою ременів. Для завантаження вихідного матеріалу служать два вхідні бункери:
- малий для тонких гілок і органічних відходів (стебла, листя, кора);
- великий для сучків.
Регулювання розміру одержуваної тріски здійснюється встановленням одного з чотирьох типів сит з отворами від 10 до 25 мм під вивантажувальним вікном. Також існують моделі з фіксованою фракцією 5-50 мм.
Корпус щепоріза з бензиновим двигуном встановлений на рамі з пневмошинами, що полегшують маневрування агрегату. Також для переміщення територією передбачені рукоятка і зчіпний пристрій.
Принцип роботи такий:
- Вихідний матеріал завантажується в один із вхідних бункерів.
- Сировина подається до обертового ріжучого диска, забезпеченого ножами.
- Ножі зрізають тріску, яка направляється на молотки.
- Молотки подрібнюють сировину до фракції, яка відповідає розміру комірок встановленого сита.
- Готова тріска виводиться через вивантажувальне вікно з пристрою.
- Забезпечується безперервне подрібнення деревних відходів на фракції, які потім можна використовувати.
Система безпеки подрібнювача
Для зниження ризиків травмуватися в роботі і виходу пристрою з ладу агрегати оснащують такими системами безпеки:
- Захисний металевий кожух, що закриває зону різання, а також рухомі частини і ремінні передачі. Оберігає ріжучий механізм від пошкоджень.
- Фрикційна муфта, встановлена на валу бензинового двигуна. Не дає мотору вийти з ладу при виникненні перевантажень, автоматично пробуксовуючи до нормалізації навантаження.
- Аварійна кнопка зупинки двигуна. При натисканні на неї миттєво глухне мотор і припиняється обертання ріжучого інструменту.
- Захист від випадкового запуску за допомогою вимикача на рукоятці стартера бензопили.
- Блокування подачі вихідного матеріалу в ріжучий механізм при відкритті захисного кожуха.
- Плавний пуск двигуна за допомогою обкатки на холостих обертах до набору необхідної частоти обертання для ввімкнення ріжучого обладнання.
Завдяки всім цим системам робота з бензиновою щеподробилкою максимально безпечна. Імовірність отримання травм зведена до мінімуму.
Ключові критерії вибору бензинового подрібнювача тріски
При виборі бензинового подрібнювача тріски варто врахувати основні характеристики:
- Потужність двигуна. Чим вона вища, тим більша продуктивність і товщина гілок, які він здатний переробити. Оптимальний діапазон для побутового використання - від 7 до 16 к.с. Це дає змогу ефективно справлятися з матеріалом товщиною до 80 мм. Більш потужні двигуни доцільні для професійної або промислової переробки великих обсягів відходів.
- Продуктивність за тріскою. Вимірюється в кілограмах готового матеріалу, які пристрій здатен виробити за 1 годину роботи. Показник варіюється від 1000 до 7000 кг/год. Що вище значення, то швидше буде перероблено обсяг вихідної сировини. Рекомендується вибирати модель із запасом за продуктивністю.
Для зручності транспортування агрегату важливі вага і габарити. Маса бензинових подрібнювачів починається від 90 кг для побутових моделей і доходить до 300 кг у професійних машин. Розміри також варіюються в широкому діапазоні. Краще вибрати компактне і не надто важке обладнання для маневреності.
Чому вигідно замовити бензиновий щепоріз Arpal
Arpal виробляє обладнання з 2013 року, постачаючи продукцію в 12 країн світу. Серед переваг техніки компанії виділяють:
- Ретельний контроль кожного етапу виробничого процесу: від розробки до забарвлення та складання. Це гарантує надійність усієї конструкції бензинової щеподробилки.
- Використання термообробки для ножів і шестерень. Робить розхідники міцними і здатними впоратися з будь-якими породами дерев.
- Досвідчені зварювальники і збирачі забезпечують міцність зварних з'єднань і правильну збірку щепорізів Arpal.
- На все обладнання надається розширена трирічна гарантія, а на бензодвигуни - 1 рік від виробника.
Завдяки розробці та виготовленню в Україні фірма пропонує обладнання високої якості за конкурентною ціною. Рівень продукції підтримується досвідченою командою на всіх етапах.