Tocatoare de lemn ARPAL
17 09 2020

ARPAL este un producator de tocatoare de lemne, tocatoare de lemne, despicatoare de lemne, tocatoare, aspiratoare de frunze si perii pentru buruieni. Datorită combinației dintre specialiști cu înaltă calificare și servicii excelente, am reușit să câștigăm încrederea a mii de clienți din întreaga lume. Echipamentele noastre de așchiere și concasare a lemnului de înaltă calitate au toate certificatele de calitate și conformitate necesare, inclusiv certificatul CE. Prin inovare continuă, conducem industria înainte. Echipamentele ARPAL sunt exportate cu succes în Europa, Asia și Australia.

De ce sa ne alegeti pe noi?
Toate echipamentele sunt proiectate de inginerii noștri și au brevete de construcție și design industrial.
Producția proprie cu toate echipamentele necesare ne permite să controlăm întregul proces de producție și calitatea produsului în toate etapele.
Un sistem de control pe mai multe niveluri elimină posibilitatea livrării echipamentelor defecte către client și asigură livrări regulate și la timp.
Îmbunătățim constant mașinile de tocat, mașinile de tocat, tocatoarele și despicatoarele de lemne. Experiența practică și feedback-ul clienților noștri ne ajută să înțelegem ce părți ale mașinii de tocat lemne pot fi modificate sau modernizate.
Echipamentele noastre pentru prelucrarea lemnului nu dăunează mediului. Tocătoarele de compost vă permit să procesați crengi din tăierea grădinii, viță de vie, scoarță, frunze, ace, iarbă și alte deșeuri organice similare în combustibil finit. Ramurile tăiate sunt un combustibil ideal pentru cazane de piroliză și combustibil solid, șeminee, sobe și alte aparate de încălzire, precum și pentru producția de cărbune.
Motor
Producem cele mai bune tocatoare de lemn, aschii de lemn si despicatoare de lemne, pentru ca fiecare dintre clientii nostri poate gasi instrumentul necesar la discretia sa. Pe site-ul nostru https://arpal.ua/ru/products găsiți echipamente cu priză de putere, motor cu ardere internă sau acționare electrică. În funcție de unitatea pe care o alegeți, puteți găsi echipamentul potrivit pentru fiecare aplicație. De exemplu, cel mai puternic tocator de lemn industrial al nostru AM-120BD-K PRO este echipat cu un motor pe benzină de 16 CP, o astfel de putere permite acestei mașini de recoltat PTO să recolteze până la 6 m3 de lemn de foc finit pe oră. Este cea mai bună alegere pentru uz comercial. Cel mai mic tocator de lemne AM-60BD al nostru cu un motor pe benzină de 7 CP. - asistent ideal in scopuri necomerciale. Acest mic muncitor este capabil să producă 2 m3 de lemn de foc pe oră. Productivitatea depinde direct de calitatea pregătirii materiilor prime și de numărul de personal implicat în fluxul de lucru.

Cuțite și modul de tăiere
Modulul de tăiere este o parte integrantă, principalul element de lucru al tocătorului de lemne. Lamele tocatoarelor, tocatoarelor si tocatoarelor noastre au un unghi dublu de ascutit, ceea ce mareste semnificativ muchia de taiere si durata de viata a elementului de taiere. Modulele de tăiere pot fi alimentate de aproape orice unitate, poate fi un motor electric sau pe benzină, precum și o priză de putere de tractor. În funcție de unitate, la comanda, puteți alege designul arborelui de antrenare sub cheie sau sub caneluri. Blocul de taiere al tocatorului de lemn are 6 cutite, iar tocatorii au 4 sau 2 cutite, in functie de model. Lamele sunt realizate din oțel AISI 5140, au un unghi dublu de ascuțire și sunt supuse unui proces de tratament termic pe o instalație modernă a unui încălzitor cu inducție de înaltă frecvență. Cuțitele modulului de tăiere sunt introduse în canelura frezată a arborelui de lucru. Această tehnologie poate reduce semnificativ sarcina pe șuruburile lamei.

Modulele de tăiere pentru tocătorii, tocatoarele și despicatoarele noastre de lemne sunt fabricate în întregime intern. Controlăm calitatea în toate etapele producției, toate suprafețele de aterizare sunt supuse șlefuirii obligatorii. Se efectuează și controlul calității îmbinărilor sudate. Înainte de vopsire, toate structurile sunt curățate. Blocul de tăiere este acoperit cu vopsea pulbere, ceea ce prelungește semnificativ durata de viață a structurilor. Achiziționând un modul de tăiere de la noi, obțineți un asistent de încredere în drumul către independența energetică!

Ajustabilitate
Tocatoarele ARPAL pot oferi clientilor nostri bonusuri speciale. De exemplu, mașinile de tocat AM-120 pot împacheta așchii în două pungi simultan, iar MK-170TP are o extensie a jgheabului pentru a crește înălțimea de alimentare a materiilor prime tocate.

 

garanție
Atunci când proiectăm și producem tocatoare de lemn, alegem doar echipamente de înaltă calitate și cei mai buni specialiști în domeniul lor. O parte semnificativă a operațiunilor tehnologice din întreprindere este automatizată, ceea ce ne permite să garantăm o calitate constantă a pieselor de tocat. Asamblarea utilajelor de prelucrare a lemnului se realizează sub control strict și atenție la toate detaliile. Avem încredere în produsele noastre, așa că oferim o garanție de 3 ani pentru toate echipamentele de mărunțire și grădinărit ARPAL. De asemenea, oferim servicii post-garanție pentru confortul fiecăruia dintre clienții noștri.

distance
la munte